giełda bitbay jak kupić kryptwaluty

Bitbay jest największą giełdą kryptowalut w Europie Środkowo-Wschodniej. Została założona przez Polaka, na naszym rodzimym rynku, ale z powodów regulacyjnych przeniosła się na Maltę, gdzie prawo podatkowe oraz przepisy względem krypto są bardziej liberalne.

Od tamtego czasu wiele się wydarzyło w świecie cyfrowych, a giełda Bitbay pozostaje na szczycie bez większych wpadek.

Aktywnie z platformy korzysta ponad 800 tysięcy ludzi, co nam użytkownikom ułatwia sprawne przeprowadzanie transakcji, a samej giełdzie zachowanie płynności finansowej.

Platforma obsługuje ponad 40 cyfrowych walut i systematycznie dodaje kolejne.

portfel do przechowywania kryptowalut

Jak Założyć Konto Na Giełdzie Bitbay?

Pierwszym krokiem będzie kliknięcie w poniższy baner i przejście przez kolejne etapy rejestracji.

[Bitbay]

Zobaczysz okno z wyborem metod rejestracji. Obecnie wybór jest mocno ograniczony 😉

metody rejestracji na giełdzie bitbay

Na początek podajemy email i zaznaczamy wszystkie zgody.

jak zarejestrować konto do kupna kryptowalut

Konto zostaje utworzone, należy teraz aktywować je klikając w wiadomość email, która powinna czekać na nas w skrzynce odbiorczej e-mail (czasami może to potrwać kilka minut).

Po aktywowaniu konta zostajemy przeniesieni do kontynuowania rejestracji gdzie ustawiamy login, Hasło, PIN oraz podajemy dane adresowe (sugerujemy podanie tutaj adresu, który później możemy poświadczyć np. rachunkiem za prąd lub pismem z banku, gdyż będzie to niezbędne do przeprowadzenia pełnej weryfikacji).

weryfikacja konta na bitbay

Na tym etapie ustawiamy domyślną walutę naszego konta, oczywiście nie przeszkadza to w żaden sposób w korzystaniu z pozostałych walut w przyszłości.
jak założyć konto do inwestowania w kryptowaluty

Akceptujemy nasze wybory i przechodzimy dalej.

Gratulacje, założyłeś konto na giełdzie Bitbay, nie było to wcale trudne prawda?

Żeby korzystać z możliwości Bitbay w pełni – kupować i sprzedawać kryptowaluty należy przejść jeszcze weryfikację tożsamości (jest to związane z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy). Tutaj zostaniemy poprowadzeni jak po sznurku.

Należy przygotować dowód osobisty lub paszport, dokument potwierdzający podany poprzednio adres (może być to np. zdjęcie rachunku za prąd, lub wyciąg z banku w formacie PDF), a także zadbać o dostęp do kamerki (jeżeli nie masz jej w komputerze konieczne może być przejście weryfikacji za pomocą telefonu)

Na początku zostaniesz postawiony przed wyborem jaki rodzaj konta Cię interesuje. Prywatne czy firmowe – wybór jest oczywisty – jeżeli chcesz obracać środkami firmy to wybierasz opcję 'Konto Firmowe’ w każdym innym przypadku 'Konto Prywatne’.

 

Po pomyślnym przebrnięciu przez weryfikację musisz uzbroić się cierpliwość. W naszym przypadku pełna aktywacja konta trwała ok. 30 godzin. Po tym lub krótszym czasie będziesz mógł w końcu kupować kryptowaluty!

Jak Kupić Kryptowaluty Na Bitbay?

Zakup BTC, ETH czy innych krypto jest banalnie prosty, ale najpierw musisz zdeponować środki za które będziesz dokonywać transakcji.

Wystarczy po lewej stronie wybrać „Portfele”, a następnie walutę, za którą chcesz kupić krypto (w tym przypadku na screenie wybraliśmy PLN, jeżeli chcesz kupić np. za funty brytyjskie zjedź niżej lub w polu 'Szukaj..’ wpisz GBP).

Kolejnym krokiem będzie wybranie metody płatności – w przypadku depozytu w złotówkach mamy obecnie możliwość skorzystania z 'Karty Płatniczej’ lub 'Przelewu Bankowego’. Wybierasz wygodniejszą dla Ciebie opcję i przechodzisz dalej.

Dla złotówek sensowniejszą opcją jest wybranie przelewu bankowego, bo w tym przypadku nie płacisz prowizji, w przeciwieństwie do płatności kartą (minusem jest czas potrzebny na zaksięgowanie przelewu).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o prowizjach Bitbay, sprawdź je tutaj

jak wpłacić złotówki na giełdę bitbay

A więc masz już zdeponowane środki na portfelu np. PLN lub GBP. Co dalej?
Musisz wejść teraz w zakładkę „Giełda” i tak jak na screenie wybrać interesującą Cię 'parę’ walut.

W tym przypadku mamy możliwość Kupić (lub sprzedać) Ethereum za złotówki.
Jeżeli chcesz kupić daną kryptowalutę masz dwie możliwości:

1. „WYSTAW OFERTĘ”
2. „SZYBKA TRANSAKCJA„, która wybrana jest właśnie na screenie

W pierwszym przypadku sam wystawiasz ofertę kupna krypto po określonym kursie w PLN i czekasz, aż ktoś skorzysta z Twojej propozycji.

Natomiast w drugim korzystasz z ofert, które zostały wystawione przez innych uczestników rynku i system sam po kolei akceptuje te dostępne oferty (od najkorzystniejszej dla Ciebie).

Druga opcja jest zdecydowanie szybsza, a pierwsza pozwala Ci lepiej kontrolować cenę po której kupujesz/sprzedajesz.

Po wybraniu wartości w polu ’CHCĘ SZYBKO KUPIĆ’ (poniżej zobaczysz oszacowanie ile zapłacisz), pozostaje Ci nacisnąć przycisk „KUP” i voila zakupiłeś swoje pierwsze krypto!

jak kupować kryptowaluty na bitbay

Jak Sprzedać Kryptowaluty na Bitbay?

Postępujemy analogicznie jak przy kupowaniu krypto, dlatego zerknij wyżej. Z tą różnicą, że na końcu wybieramy „SPRZEDAJ„.

Tutaj również możemy ustalić kurs po jakim chcemy sprzedać daną cyfrową walutę np. BTC i wystawić ofertę, którą inny uczestnik rynku będzie musiał zaakceptować, lub skorzystać z opcji „SZYBKA TRANSAKCJA„.

Czy Giełda BitBay Jest Bezpieczna?

Priorytetem Bitbay, jak każdej giełdy jest zapewnienie 110% bezpieczeństwa danych użytkowników, bo ich wyciek byłby początkiem końca całej platformy.

Co ciekawe nie zdarzyło się jeszcze, poważne włamanie na tą giełdę w przeszłości, mimo że wiele innych padało ofiarą hakerów.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Twoich środków to tutaj dużo zależy od Ciebie.

Absolutną podstawą jest weryfikacja dwustopniowa z użyciem e – mail lub aplikacji google authenticator (do pobrania ze Sklepu Play na Androidzie lub AppStore na Iphonie).

Działa to w ten sposób, że na etapie logowania oprócz loginu i hasła, dodana jest konieczność wprowadzenia jednorazowego kodu (z email’a lub google authenticator).


Możesz to zrobić w zakładce „Bezpieczeństwo” swojego konta tak jak na screenie poniżej.
bezieczeństwo trzymanych kryptowalutJeżeli czytałeś nasze inne artykuły to wiesz, że przykładamy najwyższą wagę do bezpieczeństwa, dlatego nie polecamy Ci trzymania pieniędzy na giełdzie przez dłuższy czas.

Niezależnie od podjętych środków zaradczych, każda giełda może w pewnym momencie mieć problemy ze stabilnością, lub paść ofiarą skutecznego ataku nawet giełda Bitbay.

Dlatego szczególnie inwestycje średnio i długoterminowe warto zabezpieczyć transferując środki na zewnętrzny portfel. Korzystając z takiego rozwiązania znacznie zwiększamy poziom bezpieczeństwa naszych oszczędności.

Dobrą praktyką jest korzystanie z portfela sprzętowego takiego jak Ledger. Używanie go znacznie zmniejsza ryzyko utraty kryptowalut.

Pamiętaj, że na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Poniższy baner prowadzi do strony oficjalnego producenta tego portfela:

⇒PORTFEL DO BEZPIECZNEGO TRZYMANIA KRYPTOWALUT⇐

Mamy nadzieję, że ten mikro poradnik, odpowiedział chociaż na kilka Twoich wątpliwości.
Życzymy udanych inwestycji i pamiętaj, że artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej. Wszystko należy robić z rozwagą i dywersyfikować lokowanie kapitału, a inwestować tylko te pieniądze, które możemy stracić.

Jakie inne sprawdzone platformy umożliwiają zakup kryptowalut?

>>Giełda Binance<<

Binance umożliwia dodatkowo grę na spadki wartości kryptowalut oraz handel z dźwignią

 

Giełda Kraken – druga sprawdzona giełda, w ramach dywersyfikacji

Etoro – bardzo mocno rozpychający się na rynku kryptowalut broker, będący świetną opcją dla ludzi chcących inwestować również w akcje zagranicznych firm – w jednym miejscu łączący świat kryptowalut oraz klasycznego rynku kapitałowego

0 commission PL V2

Dlaczego warto posiadać konto na więcej niż jednej giełdzie?

Różnice w cenach – na poszczególnych giełdach ceny danej kryptowaluty mogą różnić się o kilka %, warto mieć w takim układzie możliwość wyboru gdzie kupisz lub sprzedasz kryptowaluty

Dywersyfikacja ryzyka – jeżeli giełda na której masz konto będzie miała jakieś problemy (padnie ofiarą ataku, serwery przestaną działać lub po prostu będzie tymczasowo niedostępna), to nie będziesz miał jak przeprowadzić transakcji, w momentach dużych ruchów na rynku to może być albo nie być Twoich zysków i kapitału

Dostępne narzędzia – poszczególne platformy różnią się dostępnymi możliwościami zarządzania Twoim środkami, niektóre z nich jak np. Binance oferują możliwość stakingu, a inne jak Etoro także możliwość handlu akcjami firm, oraz kontraktami na surowce.

Regulacje prawne – giełdy osadzone w różnych krajach podlegają kompletnie innym regulacjom, wyobraź sobie sytuację w której, kryptowaluty z jakichś przyczyn zostają zdelegalizowane w kraju A, a Ty nie masz alternatywy w postaci giełdy w kraju B

Z tych przyczyn każdy myślący poważnie o inwestowaniu w kryptowaluty, powinien mieć alternatywę w postaci kilku giełd – jest to absolutna podstawa.

Darmowe Kryptowaluty - Czy to możliwe?

Jeżeli chcesz dostać informacje o platformach, które rozdają darmowe kryptowaluty - tzw. kraniki kryptowalut, to zapisz się na listę i zacznij budować pasywny przypływ krypto bez wkładu.