jak założyć portfel bitcoin

Nieodłącznym elementem przy korzystaniu z kryptowalut, jest możliwość bezpiecznego przechowywania ich.

Z tego artykułu dowiesz się jak założyć darmowy portfel na którym będziesz mógł trzymać Bitcoina i inne kryptowaluty.

Czym jest Portfel Bitcoin?

Jest to miejsce w którym trzymamy nasze Bitcoiny – oczywista oczywistość. Może być to portfel sprzętowy (trzymany offline, bez dostępu do sieci) jak i wirtualny – wygodniejszy w użytkowaniu, ale za to mniej bezpieczny, wybierany raczej przez osoby zaczynające swoją przygodę z kryptowalutami.

W tym artykule omówię przykład takiego portfela wirtualnego, wystarczającego na pierwsze zetknięcie ze światem krypto (na końcu artykułu znajdziesz odnośnik do jeszcze bardziej bezpiecznej formy przechowywania kryptowalut).

Wirtualny portfel bitcoin jest to bezpłatna (najczęściej) aplikacja internetowa, która ułatwia wysyłanie i odbieranie Bitcoinów i innych kryptowalut. Właściwie jest to odpowiednik konta bankowego, które każdy z nas posiada.

portfel do przechowywania kryptowalut

Jaki Portfel Bitcoin Wybrać

Oczywiście prężny rozwój technologii blockchain spowodował, że w tym momencie mamy wysyp tego typu usług w całym internecie.

Według nas warto wybrać sprawdzoną platformę, która działa od wielu lat na rynku kryptowalut i zachowuje wszelkie standardy bezpieczeństwa.

Taką sprawdzoną marką jest blokchain.com, działający na rynku krypto już od 2011 roku. Portfel ten obsługuje aktualnie Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM), Algorand (AlGO) oraz Tether (USDT).

Dodatkowo na tym portfelu mamy możliwość zarabiać odsetki od posiadanych kryptowalut (tak jak na klasycznej lokacie) – z tą różnicą, że obecne oprocentowanie wynosi ok. 5 % rocznie dla BTC oraz ETH.

Tak więc znacznie więcej niż to co aktualnie proponują banki.

Gdzie Założyć Portfel Bitcoin – Instrukcja Krok po Kroku

Żeby założyć swój pierwszy portfel bitcoin, należy przejść pod adres blockhain.com. Konto jest w pełni darmowe, tak więc nie ponosisz dodatkowych opłat.

Twoim oczom ukarze się widok poniżej:

gdzie założyć portfel bitcoinNależy kliknąć „Sign Up”

zakładanie portfela bitcoinPo wypełnieniu formularza, kliknij „Utwórz Portfel”

Teraz mamy dostęp do naszego portfelu, a wygląda on tak:
jak założyć portfel btc

 

Bardzo mocno rekomenduje włączenie uwierzytelnienia dwuskładnikowego, jako sposób na zwiększenie bezpieczeństwa Twoich środków.

Przy logowaniu będzie wtedy konieczne dodatkowe wprowadzenie kodu uwierzytelnienia, który przyjdzie Ci na zarejestrowany numer telefonu lub email.

Dzięki temu, utrudnisz potencjalne włamanie na swoje konto. Jak to zrobić pokazuje screen poniżej:

uwierzytelnienie dwuskładnikowe portfela bitcoinWażne!: Upewnij się, że ten przycisk pokazuje stan „Włącz”

Nie wiesz w które kryptowaluty kupić na początku? Znajdziesz odpowiedź >>TUTAJ<<

Jak Doładować Portfel Bitcoin (BTC)?

Gdy mamy nasz portfel i jest on względnie zabezpieczony pojawia się pytanie skąd wziąć kryptowaluty? Żeby uzupełnić portfel bitcoin jest na to kilka sposobów.

Jednym z nich jest zakup kryptowalut na giełdzie. Giełda działa jako pośrednik między sprzedającymi i kupującymi.

Osobiście korzystamy z kilku giełd, z racji na to, że ceny na poszczególnych platformach mogą się różnić, a także dlatego, że niektóre kryptowaluty dostępne są tylko na nielicznych z nich.

Jeżeli zastanawiasz się od czego zacząć to mogę z czystym sumieniem polecić polską giełdę Bitbay. Obsługuje ona wszystkie główne kryptowaluty, a także kilkanaście mniejszych. Możesz zasilić swoje konto przelewem, kartą płatniczą lub nawet przez pocztę polską. Swoje konto na giełdzie możesz także zasilić posiadanymi kryptowalutami.

Rejestrując się z linka poniżej wspierasz rozwój naszego serwisu. Wystarczy, że klikniesz na baner i założysz darmowe konto na Polskiej giełdzie Bitbay.

Dalej konieczne jest potwierdzenie Twojej tożsamości tak, żebyś mógł korzystać z konta na giełdzie w pełni (jest to uregulowane prawnie i niezbędne).

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Kompletny poradnik jak przejść proces rejestracji, weryfikacji oraz jak kupić kryptowaluty na giełdzie BitBay napisaliśmy <<TUTAJ>>

Alternatywnym rozwiązaniem jest jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie, gdzie możesz również grać na spadki wartości kryptowalut, oraz używać dźwigni, co wiąże się z większym ryzykiem jak i potencjałem zysku.

Zakładając darmowe konto z linku poniżej, będziesz otrzymywał 5% zwrotu prowizji pobieranej przez giełdę Binance za kupno BitTorrent (BTT) i innych kryptowalut.

>>Binance<<

Binance umożliwia dodatkowo grę na spadki wartości kryptowalut oraz handel z dźwignią

Binance Poradnik

Możesz oczywiście trzymać kryptowaluty na giełdzie, ale nie polecam tego rozwiązania, ze względu na bezpieczeństwo. W takim wypadku będzie potrzebny jeszcze przelew BTC z giełdy na adres Twojego portfela.

Aby to zrobić należy na utworzonym koncie Bitbay wejść kolejno w:
Portfele –> BTC –> Wypłata

 

W polu „Kwota” wpisujemy ilość BTC, którą chcemy przesłać (będziemy mieli podgląd wartości po obecnym kursie), a następnie w polu „Wyślij do” wkleić adres swojego portfela blockchain.

Przy transakcji zostanie pobrana niewielka prowizja. Klikamy „Wypłać’ i voila nasze upragnione Bitcoiny lecą w kierunku naszego portfela.

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich środków, powinieneś pomyśleć o wejściu na wyższy poziom ochrony z portfelem sprzętowym i kryptowalutami trzymanymi offline. Co ważne, portfel który założysz zgodnie z tym poradnikiem, jest kompatybilny z portfelem sprzętowym. Poniżej możesz kupić sprawdzony przez nas Ledger Nano:

[PORTFEL DO TRZYMANIA KRYPTOWALUT]

Mamy nadzieję, że poradnik był pomocny. Zachęcamy do eksplorowania niesamowitego świata kryptowalut i sprawdzenia innych naszych artykułów.

Powodzenia!
Kryptofan

Darmowe Kryptowaluty - Czy to możliwe?

Jeżeli chcesz dostać informacje o platformach, które rozdają darmowe kryptowaluty - tzw. kraniki kryptowalut, to zapisz się na listę i zacznij budować pasywny przypływ krypto bez wkładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here