cardano gdzie i jak kupić

Witaj nieznajomy! A więc skierowałeś swój wzrok w kierunku Cardano.

Pośród wielu projektów ADA jest na pewno wyróżniającą się walutą i nie chodzi tutaj tylko o jej kapitalizację i dzienne volumeny.

Czytając nasz artykuł dowiesz się czym jest, jak kupić kryptowalutę Cardano (ADA), gdzie zrobić to najlepiej, a także spróbujemy określić czy warto zainwestować w tą cyfrową walutę.

Przedstawiamy informacje w sposób skondensowany, bez rozwlekania się nad szczegółami technicznymi, które są istotne tak naprawdę wyłącznie dla developerów.

Spis Treści

portfel do przechowywania kryptowalut

Czym Jest Cardano?

Jest to zdecentralizowana platforma o otwartym kodzie, służąca do budowy smart kontraktów, a także zdecentralizowanych aplikacji, zapewniająca bezpieczeństwo i pewien stopień anonimowości użytkownikom tej sieci.

Co ciekawe swoją nazwę wzięła od włoskiego XVI wiecznego matematyka Girolamo Cardano.

Oczywiście sama waluta ADA może służyć jako aktywo przechowujące wartość i środek płatniczy.

W ramach Cardano, developerzy pracują nad rozwiązaniem wielu problemów z którymi zderza się obecnie świat kryptowalut.

Dodatkowo system ADA umożliwia staking kryptowaluty – trzymając je na portfelu system wykorzystuje je do potwierdzania transakcji, przez co ilość posiadanej przez nas kryptowaluty rośnie.

Wyrazem decentralizacji tej kryptowaluty jest również możliwość głosowania w sprawie najistotniejszych zmian – każdy uczestnik rynku posiadający Cardano bierze udział w najważniejszych decyzjach poprzez system głosowania.

Gdzie Można Kupić Cardano ADA?

Najprostszym i jednocześnie stosunkowo bezpiecznym sposobem na kupienie kryptowalut jest skorzystanie ze sprawdzonego pośrednika, który zabezpiecza całą transakcję.

Cardano dostępne jest na największej giełdzie na świecie – Binance. Rejestrując się z linku poniżej będziesz dodatkowo dostawał 5% prowizji, którą pobiera od Ciebie giełda.

Dodatkowo polecamy także założenie darmowego konta na dużej międzynarodowej giełdzie oKEX, w ramach redukcji ryzyka.

Dzięki temu zdywersyfikujesz swoje środki i będziesz zabezpieczony w razie ‘wykrzaczenia’ się którejś z giełd.

Giełda #1
>>Binance<<
Jak kupić kryptowalutę ADA i inne na Binance?Binance – Poradnik Krok Po Kroku

Binance umożliwia dodatkowo grę na spadki wartości kryptowalut oraz handel z dźwignią

Giełda #2
>>oKEX<<

oKEX rozdaje bonusy  za depozyt i realizację zadań na platformie możesz zgarnąć nawet 30 $ extra kupując krypto na tej giełdzie

Czy Warto Zainwestować w Cardano?

Swoją maksymalną wartość (1,18$) ADA osiągnęło w styczniu 2018 rynku, a więc w poprzedniej hossie 3 lata temu.

Może to wskazywać na potencjał wzrostowy, aczkolwiek trzeba pamiętać że historyczne wyniki nie mają wpływu na obecną wycenę – to bardziej taka psychologiczna granica, do której inwestorzy mogą czuć lekkość w kupowaniu.

Obecna cena na poziomie 0,68 $ daje jeszcze optymistyczną szansę na wzrost. Cardano zajmuje 4 miejsce na świecie jeżeli chodzi o kapitalizację i właściwie puka do TOP3.

Biorąc pod uwagę niepewną sytuację z USDT, niedługo może dojść do przekazania brązu na korzyść ADA.

Na Twitterze projekt jest bardzo aktywny, a jak wiemy zasięgi socjalne to bardzo istotny element rozwoju kryptowalut – ponad 200 tysięcy osób obserwuje ich oficjalny profil.

Poniżej możesz z kolei zobaczyć jak wygląda zainteresowanie Cardano w przeglądarce google.

czy warto zainwestować w cardano

Sam musisz podjąć decyzję czy to jest dobry moment, musisz sam ocenić i zestawić to z ryzykiem które jesteś gotowy podjąć.

Gdzie Trzymać Kryptowalutę ADA?

Temat trzymania krypto jest mało sexi, natomiast jest to jedna z najważniejszych rzeczy. Od 2019 roku możliwe jest trzymanie Cardano m.in. na bardzo bezpiecznym portfelu sprzętowym Nano Ledger S.

To rozwiązanie powoduje, że Twoje środki nie są narażone na ataki hackerów  w takim stopniu jak trzymanie krypto online, na którymś z darmowych portfeli.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcesz ryzykować swoje ciężko zarobione pieniądze, czy lepiej jednak zainwestować w bezpieczeństwo.

Poniżej możesz nabyć sprawdzony portfel sprzętowy od oficjalnego producenta.

gdzie trzymac kryptowalute

Podsumowanie Informacji o Projekcie Cardano

W Cardano rynek upatruje szansy przywrócenia zaufania do handlu aktywami opartymi na smart kontraktach.

Jest to kolejny projekt, który oprócz waluty wnosi ze sobą świeżość i konkretną wartość, którą w przyszłości będzie można wykorzystać.

Być może adopcja tej kryptowaluty i całej jej infrastruktury spowoduje w niedalekiej przyszłości sensowne wzrosty, do ATH brakuje nam prawie 100%.

Decyzja o inwestycji należy do Ciebie.

Pamiętaj o dywersyfikacji i nie wkładaj całego kapitału do jednego projektu. Wysokich zarobków!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here