giełda binance krok po kroku

Największa na świecie giełda kryptowalut. Na tą pozycję Binance musiał sobie zasłużyć, ale patrząc na dynamikę wzrostu zespół tej giełdy nie próżnował w ostatnich latach.

Kilkaset obsługiwanych rynków, codziennie dodawane nowe projekty, staking krypto, możliwość używania dźwigni, pożyczanie środków, a nawet własny token – to tylko niektóre opcje dostępne na giełdzie Binance.

Jednak zapewne nie jesteś tutaj po to, żeby czytać o możliwościach – szukasz mięsa, konkretnej treści i odpowiedzi na pytania – w porządku.

Z naszego artykułu dowiesz się jak założyć konto na giełdzie Binance, jak zweryfikować swoje konto, zdeponować tam środki oraz oczywiście jak kupować i sprzedawać kryptowaluty, a także kilka innych rzeczy. W takim razie lecimy z tematem.

Spis Treści

portfel do przechowywania kryptowalut

Jak założyć konto na Binance?

Kliknij w poniższy baner, który przeniesie Cię na stronę rejestracji darmowego konta (jest tam nasz reflink, dzięki któremu będziesz dostawał 5% prowizji, którą pobierze od Ciebie giełda za każdą transakcję:

Giełda #1
>>Binance<<

Binance umożliwia dodatkowo grę na spadki wartości kryptowalut oraz handel z dźwignią

Zostaniesz przeniesiony na stronę z rejestracją:
jak przebiega rejestracja na giełdzie binanceUzupełnij adres email oraz ustal hasło, a następnie przejdź ochronę botową:

rejestracja w binance krok po kroku

Po przejściu tego „trudnego” kroku, będziesz musiał potwierdzić swój adres email

kolejny krok zakładania konta na gieldzie binance

Zrobiłeś to? Gratulacje! Dokonałeś czegoś wielkiego. Założyłeś swoje konto na binance i możesz obracać kryptowalutami, no prawie..

Jak zweryfikować konto na Binance i czy to konieczne?

Zasadniczo sugerujemy weryfikację konta – pozwoli Ci to w pełni korzystać z funkcjonalności giełdy, takich jak kupno/sprzedaż p2p, deponowanie środków za pomocą przelewu bankowego, a także zwiększenie bazowego limitu wypłat.

To opcja polecana szczególnie, jeżeli będzie to Twój pierwszy zakup kryptowalut.

Jedynie jeżeli posiadasz już cyfrową walutę i chcesz nią obracać na binance, to wtedy weryfikacja nie będzie konieczna.

A więc przyjrzyjmy się jak ona przebiega?

Po zalogowaniu na nasze konto, klikamy w prawym górnym rogu „Weryfikacja
binance weryfikacja konta

Naszym oczom ukarze się poniższy obraz, klikamy „Zweryfikuj”

Później postępujemy zgodnie z instrukcjami – weryfikacja obejmuje przesłanie skanu dowodu lub paszportu, a także uzupełnienie podstawowych danych.

jak zweryfikować konto w binance

Po pomyślnym przejściu weryfikacji będziemy oczekiwać na sprawdzenie jej przez giełdę (w naszym przypadku zajęło to niecałe 24 godziny). Po zatwierdzeniu Twojej 'aplikacji’, będziesz mógł rozwinąć skrzydła, a więc przechodzimy do kolejnego etapu.

Jak Zdeponować Środki i Kupić Swoje Pierwsze Kryptowaluty na Binance

binance jak kupić kryptowaluty

Tak jak widzimy na powyższym screenie Binance prowadzi nas za rękę przez kolejne kroki podpowiadając nam możliwości, które mamy. Możemy kupować krypto na 3 sposoby:

A) Dokonać przelewu SWIFT i w ten sposób zasilić konto złotówkami lub inną dowolną praktycznie walutą (jeżeli posiadasz konto walutowe)
B) Dokonać zakupu z użyciem karty Debetowej lub Kredytowej
C) Kupić krypto np. BTC lub USDT bezpośrednio od innej osoby w ramach handlu p2p (tutaj możliwa jest nawet płatność BLIK’iem, czy szybkim przelewem)
D) Użycie zewnętrznego kantoru

kupowanie kryptowalut karta debetową

Ty wybierasz w jaki sposób jest Ci to zrobić najwygodniej. Na przykładzie opcji B) Zakupu z użyciem karty debetowej wygląda to tak, że klikamy w pole 'Karta kredytowa / debetowa’, a naszym oczom ukazuje się obraz poniżej.

Wtedy wpisujemy kwotę za jaką chcemy kupić krypto, np. BTC (można zmienić docelową kryptowalutę wybierając ją z rozwijanego menu) i klikamy „Kup BTC’
jak kupić btc za pomocą karty kredytowejPrzechodzimy do okna w którym musimy wpisać szczegóły karty i kliknąć „Następny”

Tak jak poniżej wpisujemy adres i klikamy „Zapłać teraz”binance zakup kryptowalut kartą

W kolejnym kroku będziesz miał podgląd transakcji łącznie z prowizją, którą zapłacisz, nie powinna być ona bardzo bolesna 😉
Po przeprocesowaniu transakcji powinieneś widzieć zmieniony stan „Portfela Spot”.
handel spot co to takiegoNo dobrze, omówiliśmy tutaj jak kupić swoje pierwsze kryptowaluty, ale pewnie zauważyłeś, że przy wybieraniu krypto, które chcesz kupić masz dosyć ograniczone pole wyboru.

Co jeżeli chcesz kupić np. mniej znane krypto jak LUNA, COSMOS, AAVE czy ADA?

Jeżeli zadałeś sobie to pytanie to jesteś na dobrej drodze do okiełznania tematu.

Jak kupić mniej popularne lub mniejsze kryptowaluty?

Tak ten świat kryptowalut jest już ułożony, że główne kryptowaluty takie jak BTC, ETH i USDT są respektowane praktycznie na każdej giełdzie, natomiast te mniejsze niekoniecznie.

Dlatego często niezbędnym krokiem jest zakup, którejś z większych kryptowalut, żeby następnie móc dopiero kupić tzw. altcoiny takie jak Terra, LTC, LISK, TRX i inne. Dlatego, jeżeli interesuje Cię zakup innych cyfrowych walut scrolluj dalej.

Co należy zrobić, żeby kupić świeże kryptowaluty?

Pierwszym krokiem będzie wybranie opcji 'Handluj’–> 'Klasyczny’ lub w Angielskiej wersji 'Handel Spot’

jak kupić mniej znane kryptowaluty

 

Po przejściu dalej ukarze nam się obraz, który w pierwszym zetknięciu może przerażać, ale spokojnie, postaramy się wytłumaczyć co i jak opisując screena poniżej

kupowanie altcoinów

Teraz już prawdopodobnie wiesz po co potrzebujesz BTC/ETH/USDT czy BNB (w przypadku Binance). Są to uniwersalne kryptowaluty umożliwiające łatwą wymianę z innymi uczestnikami rynku.

To co widzisz na powyższym screenie to właśnie rynek w tym przypadku LUNA/BTC, tzn., że w tym oknie możesz wystawić ofertę kupna lub sprzedaży waluty LUNA w zamian za BTC. Podkreśliliśmy najważniejsze obszary.

W polu cena, sugerując się ceną rynkową i patrząc na ostatnie transakcje możesz wystawić swoją ofertę. Bez ustawiania tej opcji, system sam postara się zrobić transakcję po najbliższym dostępnym kursie.

Przy rynkach o dużej płynności (gdzie obserwujemy dużą ilość transakcji), nie powinieneś mieć problemu ze sprzedażą i kupnem w odniesieniu do najpopularniejszych kryptowalut.

Dlatego warto też korzystać z dużej giełdy, ponieważ spotyka się tam miliony użytkowników gotowych do zrobienia transakcji.

Teraz możesz ruszać w rynek. Oczywiście to dopiero wierzchołek góry lodowej, ale podstawy już znasz. Udanych inwestycji! Pamiętaj, że inwestycja w krypto wiąże się z ryzykiem.

Wpłacaj tylko te pieniądze, które gotowy jesteś stracić.

Jakie inne funkcje oferuje giełda Binance?

Wchodząc głębiej w rozbudowany świat kryptowalut spostrzeżesz masę innych możliwości, oprócz klasycznego handlowania nimi. Za pośrednictwem giełdy Binance możesz także:

  • Zarabiać po prostu za trzymanie środków od kilku do kilkunastu % w skali roku – Możesz poczytać o tym w naszym artykule poświęconym Stakingowi Kryptowalut
  • Grać na wzrost ale także na spadek wartości kryptowalut z zastosowaniem opcji handlu Margin & Futures. Umożliwiają one zawieranie transakcji z dźwignią, która jest w stanie zwielokrotnić zysk (lub stratę) z danej pozycji. Możesz w ten sposób mając mniejszy kapitał, obracać większą kwotą nawet do 125x, co oczywiście wiąże się z większym ryzykiem.
  • Brać udział w Launch Poolach – stakując swoje BNB (Binance Coin) oraz BUSD, możesz odbierać nagrodę w postaci kompletnie nowych tokenów (nowych projektów), wprowadzanych dopiero na giełdę – to umożliwia Ci zarobienie na wzroście ich wartości w przyszłości
  • Nabywać stokenizowane akcje firm, których pojawia się coraz więcej na rynku
  • Pożyczać kryptowaluty
  • Dostarczać płynność = zarabiać na użyczaniu swoich kryptowalut (poczytaj o ryzyku)

Warto stopniowo wchodzić w ten złożony ekosystem, ale im więcej wiedzy posiądziesz tym łatwiej będzie Ci wykorzystywać pełnie możliwości rodzących się każdego dnia i sprawniej redukować ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty.

Gdzie jeszcze można kupować kryptowaluty?

Etoro – bardzo mocno rozpychający się na rynku kryptowalut broker, będący świetną opcją dla ludzi chcących inwestować również w akcje zagranicznych firm – w jednym miejscu łączący świat kryptowalut oraz klasycznego rynku kapitałowego

0 commission PL V2

Giełda Kraken – solidna alternatywa – nie obsługuje niestety aktualnie języka Polskiego

>>oKEX<<

oKEX rozdaje bonusy  za depozyt i realizację zadań na platformie możesz zgarnąć nawet 30 $ extra kupując krypto na tej giełdzie

Oprócz tego istnieje jeszcze kilka innych bardzo dobrych giełd kryptowalut o których przygotowaliśmy artykuł.

Dlaczego potrzebujesz więcej niż jednej giełdy?

Tak jak w innych obszarach inwestowania i trzymania kapitału, tak tutaj również warto minimalizować ryzyko, oprócz tego jest kilka elementów, które są kluczowe dla inwestora kryptowalutowego:

Różnice w cenach – na poszczególnych giełdach ceny danej kryptowaluty mogą różnić się o kilka %, warto mieć w takim układzie możliwość wyboru gdzie kupisz lub sprzedasz kryptowaluty

Dywersyfikacja ryzyka – jeżeli giełda na której masz konto będzie miała jakieś problemy (padnie ofiarą ataku, serwery przestaną działać lub po prostu będzie tymczasowo niedostępna), to nie będziesz miał jak przeprowadzić transakcji, w momentach dużych ruchów na rynku to może być albo nie być Twoich zysków i kapitału

Dostępne narzędzia – poszczególne platformy różnią się dostępnymi możliwościami zarządzania Twoim środkami, niektóre z nich jak np. Binance oferują możliwość stakingu, a inne jak Etoro także możliwość handlu akcjami firm, oraz kontraktami na surowce.

Regulacje prawne – giełdy osadzone w różnych krajach podlegają kompletnie innym regulacjom, wyobraź sobie sytuację w której, kryptowaluty z jakichś przyczyn zostają zdelegalizowane w kraju A, a Ty nie masz alternatywy w postaci giełdy w kraju B

Z tych przyczyn każdy myślący poważnie o inwestowaniu w kryptowaluty, powinien mieć alternatywę w postaci kilku giełd – jest to absolutna podstawa.

Darmowe Kryptowaluty - Czy to możliwe?

Jeżeli chcesz dostać informacje o platformach, które rozdają darmowe kryptowaluty - tzw. kraniki kryptowalut, to zapisz się na listę i zacznij budować pasywny przypływ krypto bez wkładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here