Jak Kupić krypto Polkadot

Dzisiaj na paletę bierzemy istną petardę. Zainteresowanie Polką w ostatnim czasie eksplodowało stąd nic dziwnego, że szukasz informacji o tej walucie i trafiłeś na nasz serwis.

Z artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy dowiesz się gdzie kupić kryptowalutę Polkadot, czym w ogóle jest ten projekt, a także jak trzymać krypto w sposób bezpieczny.

Umieściliśmy dla Ciebie wyłącznie najważniejsze informacje – dostajesz pigułkę wiedzy z którą możesz zacząć swoją przygodę z walutą DOT. Zapraszamy do lektury!

Czym jest Polkadot (DOT)?

Jest to projekt prowadzony przez dwóch byłych pracowników Ethereum, będący odpowiedzią na problemy w rozwoju tej sieci.

portfel do przechowywania kryptowalut

W zamyśle i działaniu ma łączyć różne kryptowaluty i ułatwiać ich wzajemne działania. Nie stanowi bezpośredniej konkurencji dla ETH. Na jej technologii jest opartych kilka popularnych projektów m.in. Chainlink.

Od momentu pojawienia się waluty DOT w maju 2020 roku projekt rozwija się w zawrotnym tempie.

Spotykane wykorzystanie  technologii opartej na Polkadot obejmuje obszary: transakcyjny, tożsamościowy, przechowywania plików, wykorzystania w IoT (internet rzeczy) oraz masę innych.

Gdzie Kupić DOT?

Polkadot to technologia, która na dobre zagościła w świecie kryptowalut. Możliwość zakupu znajdziemy na największych giełdach.

Ze swojej strony polecamy dwie sprawdzone giełdy. Rejestrując się klikając baner poniżej będziesz otrzymywał 5 % prowizji, którą pobiera od Ciebie giełda Binance, tak więc warto.

Darmowe konto warto założyć na więcej niż jednej giełdzie – to związane jest z dywersyfikacją ryzyka i okresowym możliwym brakiem dostępu do danej giełdy, wtedy dostęp do działającej platformy może być zbawienny, szczególnie że takie rzeczy zdarzają się najczęściej w najbardziej gwałtownych zmianach na rynku.

Dlatego poniżej oprócz giełdy Binance umieściliśmy też link do alternatywnej giełdy o ustabilizowanej pozycji na świecie – oKEX.

Giełda #1
>>Binance<<
Jak kupić kryptowalutę Polkadot i inne na Binance?
Binance – Poradnik Krok Po Kroku

Binance umożliwia dodatkowo grę na spadki wartości kryptowalut oraz handel z dźwignią

Giełda #2
>>oKEX<<

oKEX rozdaje bonusy  za depozyt i realizację zadań na platformie możesz zgarnąć nawet 30 $ extra kupując krypto na tej giełdzie

Czy Warto Zainwestować w Polkadot (DOT)?

Polka robi wokół siebie bardzo dużo szumu. Na Twitterze projekt obserwuje ponad 160 tysięcy użytkowników. Poniżej zamieściliśmy zainteresowanie w wyszukiwarce google w ostatnim czasie.

Widać, że od początku 2021 duża ilość internautów szuka informacji o DOT’cie. ATH osiągnięte zostało w Lutym 2021 roku i wynosi 22,63 $.

Polka według kapitalizacji zajmuje piąte miejsce na rynku z kapitalizacją na poziomie 21 mld $, do czwartego Cardano brakuje zaledwie 1 mld $, tak więc potencjał na wdrapanie się na wyższą pozycję jest realny.

Niezależnie od tych informacji decyzję o inwestycji musisz podjąć indywidualnie. Inwestuj tylko te pieniądze, które gotowy jesteś stracić.

prognoza-dla-polkadot


Gdzie Trzymać Kryptowalutę DOT?

Po zakupie DOT dobrze byłoby odpowiednio zabezpieczyć swoje krypto. Do tego polecamy zewnętrzny portfel na którym możesz bezpiecznie trzymać swoje cyfrowe waluty.

Trzymanie ich offline znacznie zmniejsza ryzyko utraty środków. Zawsze używaj uwierzytelnienia dwuskładnikowego, zwiększającego mocno bezpieczeństwo.

Staraj się unikać trzymania Polki na giełdzie przez dłuższy czas, to samo tyczy się innych kryptowalut.

gdzie trzymac kryptowalute

Podsumowanie

Polkadot to ciekawa pozycja do portfela kryptowalutowego. Jak w przypadku każdego projektu inwestycja w nią jest obarczona pewnym ryzykiem.

Wszystko wskazuje na to, że projekt ten zadomowił się na dobre w TOPie największych walut cyfrowych, a aktywność programistów i całego środowiska związanego z nią, powoduje że z optymizmem można spoglądać w przyszłość.

Warto obserwować wiadomości, gdyż systematycznie pojawiają się nowe projekty z nią związane.

Wykorzystując hype, który niesie ze sobą DOT, jest szansa, że pod jego skrzydłami wyrośnie nawet nowa silna kryptowaluta.

Darmowe Kryptowaluty - Czy to możliwe?

Jeżeli chcesz dostać informacje o platformach, które rozdają darmowe kryptowaluty - tzw. kraniki kryptowalut, to zapisz się na listę i zacznij budować pasywny przypływ krypto bez wkładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here