litecoin jak kupić kryptowalutę LTC

Bitcoina uważa się za cyfrowe złoto, za to Litecon określany jest często cyfrowym srebrem.

Jest to jedna z najstarszych krypto będąca ciągle w obiegu i ciągle trzymająca się w czołówce zainteresowania inwestorów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się gdzie i jak kupić kryptowalutę Litecoin (LTC), to scrolluj niżej. W dalszej części artykułu opisujemy w jaki sposób możesz to zrobić.

Czym jest Litecoin?

Litecoin jest przykładem zdecentralizowanej cyfrowej waluty, obecny na rynku od 2011 roku, tak więc świętujący już ponad 10 lat obecności na światowych rynkach.

portfel do przechowywania kryptowalut

Jego zasadniczym zastosowaniem jest możliwość przeprowadzania szybkich, tanich i bezpiecznych transakcji, często nazywany jest również młodszym bratem bitcoina.

Sam LTC jest walutą o charakterze deflacyjnym (jego maksymalna ilość w obiegu jest ograniczona przez technologię), co może sugerować większą stabilność w trzymaniu wartości, ale oczywiście tego nie gwarantuje.

Gdzie Kupić Litecoin (LTC)?

Istotnym elementem strategii inwestycyjnej powinno być oszacowanie ryzyka danej inwestycji. Lokowanie całego kapitału na jednej giełdzie jest właśnie przykładaniem ręki do wzrostu ryzyka.

Dlatego bardzo ważna jest dywersyfikacja i posiadanie kont na więcej niż jednej platformie. Wielokrotnie zdarza się, że któraś z giełd z różnych powodów jest chwilowo niedostępna.

Wtedy kluczowe jest posiadanie innych opcji, gdzie możesz zarządzać swoimi kryptowalutami.

Dlatego gorąco zachęcamy do trzeźwego podejścia do tematu i sugerujemy dwie giełdy, które mogą się uzupełniać.

A więc poniżej masz odpowiedź gdzie kupić LTC:

Rejestracja z linka poniżej dodatkowo daje Ci 5% zwrotu prowizji, którą pobiera od Ciebie giełda za każdą transakcję 

Giełda #1
>>Binance<<
Jak kupić kryptowalutę Litecoin i inne na Binance?
Binance – Poradnik Krok Po Kroku

Binance umożliwia dodatkowo grę na spadki wartości kryptowalut oraz handel z dźwignią

Giełda #2
>>oKEX<<

oKEX rozdaje bonusy  za depozyt i realizację zadań na platformie możesz zgarnąć nawet 30 $ extra kupując krypto na tej giełdzie

Czy Warto Zainwestować w Litecoin (LTC)?

Jeżeli przyjrzymy się wykresowi LTC i BTC, to możemy zauważyć interesującą korelację, która zachodziła w przeszłości (Litecoin z opóźnieniem reagował na zachowanie Bitcoina podążając jego śladem) – oczywiście to co działo się historycznie nie musi się powtórzyć.

Tym co może pomóc Ci odpowiedzieć sobie czy warto zainwestować, może być stosunek wyceny LTC względem BTC, jeżeli te wskaźnik jest niski to może oznaczać korzystną sytuacją na wejście w LITECOIN’A.

Dla przykładu obecnie (Luty 2021), Litecoin ma jeszcze 96% do swojego maksimum w stosunku do Bitcoina sprzed 3 lat. Sam projekt zajmuje 8 miejsce w kapitalizacji, wśród wszystkich kryptowalut.

Gdzie Trzymać Kryptowalutę Litecoin (LTC)?

Bezpieczeństwo powinno być Twoim priorytetem, gdy rozmawiamy o finansach. Uwierzytelnienie dwuskładnikowe na giełdzie to absolutna podstawa, a hasła nie powinny być zapisywane na dysku, najlepiej żeby były trzymane offline.

No dobrze, ale gdzie w takim razie trzymać kryptowalutę Litecoin?

Jeżeli chcesz podejść do tematu na 100 % to najlepiej przechowywać krypto, na zewnętrznym portfelu sprzętowym trzymanym poza siecią.

Zdajemy sobie sprawę, że na początku zachłyśnięty perspektywą potencjalnych zysków nie przyłożysz do tego uwagi, ale to może być jeden z Twoich największych błędów, gdyż całe Twoje oszczędności mogą pójść w błoto.

Sami korzystamy z rozwiązania firmy Ledger, poniżej możesz sprawić sobie taki portfel od oficjalnego producenta i spać spokojnie:

⇒PORTFEL DO LTC⇐

 

Podsumowanie informacji o LTC

Myśląc o inwestycji w ‘cyfrowe srebro’ należy przyjrzeć się na pewno gdzie na wykresie znajduje się on względem Bitcoina. Ta kryptowaluta jest z nami od 2011 roku i ma względnie ustabilizowaną pozycję na światowych rynkach.

Inwestując pamiętaj o dywersyfikacji, nie wkładaj całych pieniędzy w jeden projekt.

Pamiętaj, że to co tu czytasz nie jest poradą inwestycyjną, obracaj tylko pieniędzmi, które gotowy jesteś stracić.

Giełda krypto to duże możliwości, ale też ryzyko straty zainwestowanych środków.

Darmowe Kryptowaluty - Czy to możliwe?

Jeżeli chcesz dostać informacje o platformach, które rozdają darmowe kryptowaluty - tzw. kraniki kryptowalut, to zapisz się na listę i zacznij budować pasywny przypływ krypto bez wkładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here