gdzie kupić kryptowalute usdt

Nic dziwnego, że szukasz informacji o USDT. W ostatnim czasie stał się on pewnego rodzaju ostoją dla wszystkich krypto inwestorów.

Jeżeli chcesz kupić kryptowaluty, lub przeczekać na lepszy moment spieniężając je, prawdopodobnie będziesz rozważał Tether.

Przygotowaliśmy dla Ciebie tylko najważniejsze informacje, które mogą Cie interesować.

Dowiesz się z naszego artykułu czym jest, gdzie trzymać i jak właściwie kupić kryptowalutę Thether (USDT).

Spis Treści

portfel do przechowywania kryptowalut

Czym jest Tether (USDT)?

Tether (USDT) jest to tzw. Stablecoin – jego cena jest bezpośrednio skorelowana z ceną dolara. Każdy wygenerowany USDT, ma (przynajmniej w teorii) pokrycie w dolarze.

Widzisz więc, że ma on charakter inflacyjny – nie mamy tutaj maksymalnej liczby monet, które można ‘wykopać’ tak jak w przypadku choćby Bitcoina.

Obecnie jest on swoistym pomostem łączącym świat klasycznych walut z kryptowalutami. Duże instytucje skupują Tether, że w kolejnym kroku zakupić określone kryptowaluty. Niewątpliwą zaletą USDT jest jego stabilność.

Pierwotnie był oparty na blockainie Bitcoine, natomiast później w wyniku ewolucji, przeniesiono go na system Litecoina (LTC). USDT pozwala poradzić sobie z duża zmiennością rynku krypto.

W sytuacji, gdy chcesz zabezpieczyć część wypracowanych zysków, ale nie chcesz wychodzić do gotówki, to dobrym pomysłem, jest sprzedaż trzymanych kryptowalut właśnie w zamian za USDT.

Gdzie Kupić Tether (USDT)?

Od razu chcemy powiedzieć, żebyś przypadkiem nie kupował USDT na OLX. My polecamy prosty i wygodny sposób na jego zakup a mianowicie sprawdzona, międzynarodowa platforma będąca obecnie największą giełdą kryptowalut na świecie.

Dodatkowo wrzucamy także link do drugiej bardzo sensownej giełdy, gdzie kupisz Tether za złotówki.

Jeżeli zastanawiasz się po co Ci konto na więcej niż jednej giełdzie to wyobraź sobie sytuację, że jest akurat jakiś mocny spadek ceny krypto którym jesteś zainteresowany i chcesz kupić, ale nie masz dostępu do giełdy z powoli zbyt dużego zainteresowania (np. w wyniku przeciążenia serwerów).

W takiej sytuacji uratować może Cie dywersyfikacji i właśnie posiadanie konta na innej giełdzie, dlatego jest to rozsądne.

Zakładając konto na giełdzie Binance z linku poniżej, będziesz otrzymywał również dodatkowo 5% prowizji, którą pobiera od Ciebie giełda.

Giełda #1
>>Binance<<
Jak kupić kryptowalutę Tether i inne na Binance?
Binance – Poradnik Krok Po Kroku

Binance umożliwia dodatkowo grę na spadki wartości kryptowalut oraz handel z dźwignią

Giełda #2
>>oKEX<<

oKEX rozdaje bonusy  za depozyt i realizację zadań na platformie możesz zgarnąć nawet 30 $ extra kupując krypto na tej giełdzie

 

Czy Warto Zainwestować w Tether (USDT)?

Jeżeli chcesz inwestować w inne kryptowaluty i sprawnie przeprowadzać transakcje z pewnością na pewnym etapie zetkniesz się z USDT.

Jest to aktualnie uniwersalny środek do kupna i sprzedaży kryptowalut. Wartość USDT jest bezpośrednio powiązana z ceną dolara, dlatego trzeba obserwować co dzieje się na klasycznym rynku forex przed zakupem.

Na niektórych giełdach musisz posiadać zakupione tokeny USDT, za które będziesz mógł nabyć inne krypto, dlatego zakup USDT może być niezbędnym krokiem.

USDT stało się jednocześnie trzecią, zaraz po BTC i ETH kryptowalutą pod względem kapitalizacji.

Gdzie Trzymać Kryptowalutę Tether (USDT)?

Bardzo często na początku przygody z krypto ludzie nie przykładają większej wagi do bezpieczeństwa.

Chyba nie musimy podkreślać, jak zły to jest pomysł. Dlatego mamy dla Ciebie radę nie próbuj oszczędzać na bezpieczeństwie swoich pieniędzy.

Jeżeli chcesz trzymać USDT i inne kryptowaluty w dłuższym terminie, przede wszystkim powinieneś przesłać je poza giełdę, na prywatny portfel.

Najlepszym rozwiązaniem, które polecamy i sami z niego korzystamy jest portfel sprzętowy ledger, możesz kupić go poniżej z oficjalnego źródła:

⇒PORTFEL DO USDT⇐

Podsumowanie Informacji o USDT

Tether jako stablecoin jest bardzo użytecznym ‘narzędziem’ do zabezpieczania naszych zysków bez konieczności wychodzenia do klasycznych walut.

Dodatkowo stał się obecnie najczęściej wybieranym łącznikiem między światem krypto i FIAT. Nic dziwnego gdyż umożliwia bardzo szybkie przekazywanie dużych kwot, a dodatkowo jest respektowany praktycznie na wszystkich największych giełdach.

Elementem o którym nie wspomnieliśmy wcześniej jest możliwość ‘stakeowania’ USDT (zarabianie % danego krypto w zamian za dostarczenie płynności) i najczęściej ta waluta jest najwyżej oprocentowana (10-12 % w skali roku).

Powodzenia i samych udanych inwestycji!

Darmowe Kryptowaluty - Czy to możliwe?

Jeżeli chcesz dostać informacje o platformach, które rozdają darmowe kryptowaluty - tzw. kraniki kryptowalut, to zapisz się na listę i zacznij budować pasywny przypływ krypto bez wkładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here