w jakie kryptowaluty inwestować w 2021 roku

Decydując się na kupno kryptowalut powinieneś solidnie przeanalizować dany projekt i nie ulegać emocjom.

W artykule spróbujemy pomóc zdecydować Ci w jakie kryptowaluty inwestować w 2021 roku.

Znajdziesz tutaj listę naszym zdaniem najbardziej obiecujących projektów.

Pamiętaj, że mimo iż na rynku jesteśmy kilka lat, nie mamy szklanej kuli i żadna sugestia nie gwarantuje sukcesu Twojej inwestycji.

Spis Treści

portfel do przechowywania kryptowalut

Którą Kryptowalutę Kupić Na Początek?

Sugerujemy część swojego portfela krypto (np. 40-50%) wydzielić dla dominujących w tym momencie, najpopularniejszych kryptowalut.

Bazując na nich możemy łatwo kupić inne, mniej znane cyfrowe waluty, a i ryzyko związane z całkowitym spadkiem wartości wydaje się być znacznie mniejsze niż w przypadku nowych projektów.

Takimi kryptowalutami są:
– Bitcoin – BTC
– Ethereum – ETH

Bitcoina nie trzeba nikomu przedstawiać, jest to obecnie najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, prekursor świata blockchain. Jakkolwiek BTC nie wydawałby się najlepszym rozwiązaniem, to okazuje się, że sama technologia na której jest oparty jest lata świetlne, za innymi świeżymi kryptowalutami.

Tak jak w przypadku innych inwestycji sentyment odgrywa jednak dużą rolę. Bitcoin jest swoistym symbolem całej branży i przeniknął do świadomości mas, dlatego póki co jego pozycja wydaje się niezachwiana.

Ethereum z kolei kroczy tuż za swoim starszym bratem. Co prawda, wycena ETH znajduje się na dużo niższym poziomie, natomiast wielu analityków wskazuje, że potencjał do wzrostu jest znacznie wyższy.

Należy pamiętać, że w świecie technologii naprawdę rzadko zdarza się żeby prekursor utrzymywał się na TOP’ie skutecznie wypierając bardziej zwinną konkurencję na przestrzeni  10-20 lat.

Szczególnie w dzisiejszym zglobalizowanym świecie, wydaje się to trudne. Często firma, która wchodzi z innowacyjnym rozwiązaniem przegrywa z innymi, które są w stanie je udoskonalić i nauczyć się na cudzych błędach.

Tak było z portalem społecznościowym MySpace wypartym przez Facebooka, czy z NOKIĄ i APPLE. Taki obrót spraw rysuje przed ETH świetlaną przyszłość, szczególnie że większość nowo powstających projektów opiera się właśnie na technologii zastosowanej w Ethereum.

Czy taki scenariusz się sprawdzi? Tego nie wie nikt, natomiast uważamy, że warto uwzględnić w swoim portfelu Ethereum.

Uzbrojony w BTC i ETH będziesz mógł swobodnie handlować na największych giełdach i kupować, bardziej obiecujące i co za tym idzie bardziej ryzykowne projekty.

Jakie Kryptowaluty Oprócz Bitcoina i Ethereum Kupić?

Pozostałą część kapitału możesz zainwestować właśnie z mniej znane kryptowaluty, a jest w czym wybierać. Większa dywersyfikacja portfela zabezpieczy Cię w większym stopniu, przed problemami poszczególnych projektów.

Musisz wiedzieć jednak, że rynek kryptowalut, jest na tyle mały i niedojrzały, że tąpnięcie Bitcoina, najczęściej ciągnie w dół wszystkie projekty. No dobrze, ale które projekty warto wziąć pod lupę?

Poniżej wytypowaliśmy dla Ciebie listę kryptowalut, które potencjalnie mogą w przyszłości zyskać na popularności.

Typowanie zrobiliśmy na podstawie:
– praktycznego wykorzystania danego projektu
– zaangażowania twórców na kolejnych etapach rozwoju
– częstotliwości aktualizacji, dobrej komunikacji z obserwującymi
– aktywności w social mediach, marketingowi i widoczności w internecie

Lista Kryptowalut z Potencjałem w 2022 roku

 1. Binance Coin

  Binance Coin (BNB) to kryptowaluta emitowana przez giełdę Binance. Można ją wykorzystać do płacenia za opłaty transakcyjne na Binance, opłaty za wypłatę, opłaty za wystawienie i inne usługi na platformie. Ma również zastosowanie jako moneta handlowa, ale nie można jej wydobywać.

 2. Cardano

  Cardano to zdecentralizowany publiczny projekt blockchain. Celem Cardano jest uczynienie kryptowalut bardziej wydajnymi i skalowalnymi poprzez wdrożenie warstw, które pozwolą na szybsze transakcje.

 3. Polkadot

  Kryptowaluta polkadot to cyfrowa waluta oparta na blockchain, która została opracowana, aby transakcje były bardziej anonimowe i bezpieczne.

 4. Uniswap

  Uniswap to zdecentralizowana giełda kryptowalut, która pozwala użytkownikom handlować między sobą bez potrzeby pośrednika. Użytkownicy mogą korzystać z Uniswap w celu handlu kryptowalutami, nie martwiąc się o kradzież lub zhakowanie ich środków, ponieważ wszystkie transakcje są realizowane w blockchainie i nie są kontrolowane przez osoby trzecie.

 5. AAVE
 6. Cosmos

  Cosmos to kryptowaluta zaprojektowana, aby zapewnić rozwiązanie problemu skalowalności. Cosmos to ekosystem wielu różnych łańcuchów bloków, które są ze sobą połączone. Celem Cosmos jest stworzenie centrum dla zdecentralizowanych aplikacji, które mogą się ze sobą komunikować.

 7. Terra

  Kryptowaluta Terra to nowa zdecentralizowana kryptowaluta typu open source, oparta na najnowszej technologii blockchain. Celem kryptowaluty terra jest bycie globalną zdecentralizowaną walutą do codziennych transakcji, z której może korzystać każdy i w dowolnym miejscu na świecie.

 8. IOTA

  IOTA to kryptowaluta zaprojektowana dla Internetu Rzeczy. IOTA to kryptowaluta zaprojektowana dla Internetu Rzeczy. Opiera się na nowej technologii rozproszonej księgi zwanej „The Tangle”. Token IOTA może służyć do dokonywania mikropłatności za produkty i usługi, np. ładowanie samochodu elektrycznego lub opłata za parkowanie.

 9. Reef Finance
 10. Chainlink

  Chainlink to oprogramowanie pośredniczące oparte na blockchain do łączenia inteligentnych kontraktów w Ethereum z zewnętrznymi źródłami danych, a także metodami płatności poza łańcuchem. Zapewnia bezpieczny i niezawodny dostęp do tych usług w sposób, który umożliwia każdemu tworzenie tanich, interoperacyjnych aplikacji.

O poszczególnych kryptowalutach możesz dowiedzieć się więcej z naszych artykułów w zakładce ‘PORADNIKI’.

Gdzie Inwestować w Kryptowaluty?

Jeżeli chcesz podejść do tematu z głową to w przypadku zakupu również możesz zdywersyfikować ryzyko.

Wyobraź sobie sytuację w której masz konto na jednej giełdzie, która ma problemy z serwerami.

Na rynku dochodzi do skoku wartości krypto na poziom satysfakcjonujący Cię, po którym chciałbyś sprzedać, ale nie możesz tego zrobić.

Kilka godzin później, cena danej kryptowaluty znowu spada, a Ty nie mogłeś skorzystać z okazji.

Właśnie dlatego warto mieć darmowe konto na więcej niż jednej platformie. Polecamy tutaj sprawdzone przez nas giełdy (wybierz przynajmniej dwie dla swojego bezpieczeństwa).

Zakładając konto z linku poniżej będziesz otrzymywał zwrot w wysokości 5% prowizji, którą pobierać będzie od Ciebie giełda Binance, tak więc raczej warto.

Binance umożliwia dodatkowo grę na spadki wartości kryptowalut oraz handel z dźwignią

kupowanie kryptowalut na binance

Poradnik krok po kroku dotyczący giełdy Binance przygotowaliśmy dla Ciebie >>TUTAJ<<

kupowanie kryptowalut na bitbay

>>TUTAJ<< z kolei dowiesz się jak założyć konto i kupować kryptowaluty na BitBay

Czy Teraz Jest Najlepszy Czas Na Kupno Kryptowalut?

Stara jak świat zasada inwestycyjna brzmi: „Kupuj w dołkach, sprzedawaj na górkach”. Nikt nie powie Ci, że teraz jest na to idealna okazja.

To zależy od wielu czynników, m.in. aktualnej ceny danej kryptowaluty, cyklu w którym się znajdujemy, użyteczności danego projektu, regulacji prawnych wokół kryptowalut, aktywności dużych firm wobec krypto (w 2021 roku mamy sytuację bez precedensu, gdzie największe korporacje inwestują w krypto swoje zasoby), a także od kondycji gospodarki.

Kluczowy jest tutaj Twój własny research i analiza. Zostawimy Cię ze screenem, który pokazuje zainteresowanie kryptowalutami na świecie w marcu 2021 roku, porównaj sobie to gdzie znajdujemy się obecnie względem hossy z 2017 roku..

Oczywiście to nie jedyna informacja, którą powinieneś się sugerować, ale od tego możesz zacząć. Bieżącą popularność danego wyrażenia możesz sprawdzić w darmowym narzędziu google trends.czy-warto-obecnie-inwestowac-w-kryptowalut

Udanych inwestycji!

Darmowe Kryptowaluty - Czy to możliwe?

Jeżeli chcesz dostać informacje o platformach, które rozdają darmowe kryptowaluty - tzw. kraniki kryptowalut, to zapisz się na listę i zacznij budować pasywny przypływ krypto bez wkładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here